banner190

CUMA HUTBESİNDE İMAMA SALDIRI

Mersin'in Akdeniz İlçesi Siteler Mahallesinde bulunan Hz Ali Camiinde  Cuma Hutbesini okuyan imama hutbe esnasında saldırı .

CUMA HUTBESİNDE İMAMA SALDIRI
banner185

Mersin'in Akdeniz İlçesi Siteler Mahallesinde bulunan Hz Ali Camiinde  Cuma Hutbesini okuyan imama  fizikiki darp teşebbüsünde bulunuldu.
Mersin ili Akdeniz ilçesi Siteler Mah. Hz Ali Camiinde cuma saatinde cami görevlisi  imam hatip  M.M. E.  tarafından  Diyanet işleri Başkanlığınca hazırlanıp yurt genelinde okutulan "BİRİLİK VE BERABERLİK RUHU "adlı  hutbenin iradı sırasında okunan hutbeden rahatsız olan  bir gurup terör yandaşı  önce imam M.M.E ye sözlü sataşmada bulundular.

CUMA NAMAZINA ENGEL OLDULAR

İmamın hutbeyi okumaya devam etmesine tahammül edemeyen bölücüler görevli imamı Minberden indirerek fiziki darp  teşebbüsünde bulundular.


Camide çıkan arbede neticesinde bölücüler cami cemaatinin cuma namazı kılmasına engel oldular. Meydana gelen olay neticesinde cami cemaati cuma namazı kılmadan dağıldı..

TÜRKLÜK VE VATAN SEVGİSİNDEN RAHATSIZ OLDULAR


Görevlinin cuma hutbesinden  Necip milletimiz, bugün oynanan bütün karanlık oyunları feraset ve basiretiyle elbet bozacaktır. Zorlukları elbirliğiyle bir kez daha aşacak ve ihaneti püskürtecektir. Bu kahraman milleti hedef alanlar iyi bilmelidir ki; bizim en muazzez değerlerimizin başında vatanımız gelir. Biz, gerektiğinde aç ve susuz yaşarız, fakat hürriyet ve bağımsızlığımızdan, izzet ve onurumuzdan asla taviz vermeyiz. Mukaddesatımız uğrunda bedenimizi siper ederiz, ama bir karış vatan toprağından bile vazgeçmeyiz.


Bu yüce millet, geçmişten günümüze kadar savaşı değil barışı, tefrikayı değil birlikte yaşamayı tercih etmiştir. Bizim temel şiarımız, her daim zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almaktır. Hakkı ve haklıyı savunmaktır.

Kimsesizin, mağdurun, mültecinin, garibin ümidi olmaktır. Çaresize çare sunmaktır diye devam eden hutbeye tahammül edemeyen bölücüler  Afrin de devam eden kahraman güvenlik güçlerimizin yaptığı harekata olan öfkelerini cami görevlisine saldırarak gösterdi.


Saldırı sonrası açıklamada bulunan Diyanet-Sen Mersin Şubesi  Başkanı Ahmet Görgülü  ''Diyanet-Sen olarak Kahraman ordumuzun Afrindeki Operasyonun sonuna kadar destekliyoruz.Görevlimize  bazı terör yandaşlarınca  yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor  Din Görevlimizin yanında olduğumuzu olayı adli makamlarca takip edildiğini  birlik ve beraberlik hutbesini dinlemeye dahi tahammül edemeyen bölücülerin hesap vereceğini  ,cennet vatanımızda bölücüler istemese de Türkü Kürdü Lazı Çerkezin kardeşçe yaşamaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz.''dedi.

Kaynak:MersinTime

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Bir gurub tororistin lesini camiye uzatamadimi bir cami dolusu vatansever yazik cok yazik

Muzaffer
Muzaffer - 3 yıl Önce

Diğerleri bakmış anlasilan

SIRADAKİ HABER