banner190

Diyanet Sözlü Mülakat Kitabı Çıktı!

Bu Kitabı Okuduktan Sonra Mülakat Kaygınız Kalmayacak

Diyanet Sözlü Mülakat Kitabı Çıktı!
banner185
Müftüler NAKİL sınavlarda hangi soruları sorarlar?, Eğitim Merkezlerinde DİN GÖNÜLLÜSÜ sınavlarında ne gibi sorular sorulur?, Diyanet’te GÖREVDE YÜKSELME sınavlarında adaylar hangi sorularla karşılaşırlar?, Hacca gitmek isteyen HACC GÖREVLİLERİNE genelde hangi sorular sorulur? Gibi soruların cevaplarını aramaya çalıştık.

Diyanet teşkilatındaki SÖZLÜ / MÜLÂKAT SINAV sistemini görünce böyle bir esere ihtiyaç olduğunu gördüm.  Müftü, Vaiz, Vaiz, Murakıp, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticilerin ve bu değerli görevlere aday olan 4B’li adayların ihtiyaç duyacağı konuların, topluca bir esere ulaşamadıklarından bu eksikliği ortadan kaldırmak maksadıyla eserimizi ele aldım.

Kitabımızda; Kur’an’ı Kerim, Tecvid, Tefsir, Zekât, Fıtır sadakası, Temizlik, Kurban, Hadis, Namaz, Dinler, Mezhepler, Kelam, Akaid, Hacc, Melekler, Peygamberler, Fıkıh, İslam Hukuku, Oruç, Hitabet, Hanımlarla özel haller, İslam Tarihi, Ahlak ve İslami Genel Kültür konularının Kavramları ve İlgili Soruları işlenmiştir. Elinizde bulunan bu kitabı sadece sınavlarda yeterli puan almak için değil, Müftü, Murakıp, Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticileri ve  bu görevlere aday olanların devamlı surette başvurabilecekleri kılavuz kitabı olması temennisi ile hazırladık. Günümüzde her meslek erbabı kendi alanında çeşitli sınavlara tabi tutulmaktadırlar. Din Hizmetinde görev almak isteyen kişilerin seçiminde de (MBSTS), (DHBT) ve Görevde Yükselme(GY) Sınavları hayati önem taşıdığı bilinmektedir.

Müftüler NAKİL sınavlarda hangi soruları sorarlar?, Eğitim Merkezlerinde DİN GÖNÜLLÜSÜ sınavlarında ne gibi sorular sorulur?, Diyanet’te GÖREVDE YÜKSELME sınavlarında adaylar hangi sorularla karşılaşırlar?, Hacca gitmek isteyen HACC GÖREVLİLERİNE genelde hangi sorular sorulur? Gibi soruların cevaplarını aramaya çalıştık.

Özellikle bu kitabın hazırlanmasının yegâne sebepleri;

Amacımız, Diyanet teşkilatının hayatta başarılı olmasının tek çaresi ilim olduğu bilinciyle bu eseri hazırladık. Bu alanda ülkemizde Sorulu-Cevaplı bir kaynağın / Fetvanın olmamasıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavlar, bir yandan personel seçimine yönelik olduğu gibi bir yandan da görevde olan Personelin bilgilerini yenilemek, bilgi birikimini artırmak, bu sayede personelin toplum nazarındaki itibarını ve saygınlığını artırmak maksadıyla devamlı sınavlara tabi tuttuklarından dolayı böyle bir esere ihtiyaç duyulduğu için bu kitabımızı ele almaya karar verdik

‘’Diyanet Sözlü/Mülâkat Sınavlarına Hazırlık Kitabı’’ isimli eserimizde, Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurulu’nun(DİYK) cevapladığı seçme Sorular/Fetvalar baz alınarak 1.624 seçme Soru ve Diyanet teşkilatının sorumlu olduğu kaynaklardan derlenen 2.000 kavram yer almaktadır.

 

İKİ KİTABIN FİYATI 35 YERİNE 25 TL

520 SAYFA, 16x24 EBATLARINDA, 16 ÜNİTE 21 KAVRAM ÜNİTESİ

Ek olarak MÜFREDAT KİTABIMIZ DA FİYATI SADECE 5 TL

BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN TELEFON NO

0.535.820.3332

GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER