banner190

Mehmetçiğimiz için ‘Zafer Duası’

Milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı harekatı hayırlı eyle, şanlı ordumuza nusretinle ve kudretinle yardım eyle Allahım

Mehmetçiğimiz için ‘Zafer Duası’
banner185

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katıldığı sabah namazı buluşmasında Zeytin Dalı Harekatının zaferle sonuçlanması için Fetih Suresi okunup dualar edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaş Şanlıurfa'da sabah namazında vatandaşlarla bir araya geldi.

"Sabah Namazı Buluşmaları" kapsamında Balıklıgöl Yerleşkesindeki Dergah Camii’nde gerçekleşen buluşmada, Mehmetçiğimizin terör örgütlerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatının zaferle sonuçlanması için Fetih Suresi okunup dualar edildi. 

Mehmetçik için ellerini semaya açan çok sayıda vatandaş, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yaptığı duaya ‘amin’ diyerek eşlik etti. Başkan Erbaş, yaptığı duada, İslam aleminde barışın temin edilmesini temenni etti.

Bölgede barışın sağlanması için mücadele eden Mehmetçiğimize dua eden Başkan Erbaş, "Milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin başlattığı harekatı hayırlı eyle, şanlı ordumuza nusretinle ve kudretinle yardım eyle Allahım" dedi.

Yeryüzünde yaşanan zulüm ve katliamlara değinen Başkan Erbaş, şu niyazda bulundu:

“Bugün yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan, ülkeleri işgal edilen, camileri, değerleri harab edilen, hakları hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle, bizi onlara yardımcı eyle Allah’ım. Dünyayı yaşanmaz hale getiren zalimlere, ümmetin birliğini, dirliğini bozmak isteyen hainlere, musibetlere, fitnelere ve tefrikalara karşı bizleri uyanık eyle, üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı iman üzere sabit eyle, zalimler topluluğuna karşı bizlere yardım eyle Allah’ım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER