banner190

Geçici Kur'an Kursu Ögretici Alım İlanı

2020-2021 yılı eğitim öğretim dönemi geçici Kur'an kursu öğreticisi alım sınavı

Geçici Kur'an Kursu Ögretici Alım İlanı
banner185

SINAV DUYURUSU

a) Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliği 7. Maddesi. b) Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur'an Kursu öğreticiliği, İmam Hatiplik ve Müezzin Kayyım Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği 9. maddesi. 
c) Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği 7. Maddesi. d) Diyanet işleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 10. maddesi. İlimizde açılacak olan 2020-2021 Yılı Eğitim Öğretim Döneminde İl, ilçe, Belde, Köy ve Mezralarda bulunan Kur'an kursu ve Kamu kurumlarının uygun mekanlarında ilgi mevzuat çerçevesinde aşağıda belirtilen ihtiyaç nispetinde İl Müftülüğünde yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sıralamasına göre, ihtiyaç nisbetinde belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda ek ders ücreti karşılığı "Bay-Bayan Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi" görevlendirilmesi planlanmaktadır. 

A) SINAVA KATILMAK ISTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR 

I) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartlan taşımak. 
2) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki "Ortak Nitelik" kartım taşımak. 3) En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğretim düzeyine sahip olmak. 
4) Kur'an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak.
 5) 2018 yılı KPSS(DHBT)' dan en az 60 puan ve üzeri puan almış olmak. 
6) 04-06 yaş grubu öğrencilerine yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; 04-06 yaş çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak, (19.01.2017 tarihinden sonra herhangi bir kurum ve kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili alınan sertifikalar kabul edilmeyecektir.) 
7) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kuruluna devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki bulunmamak, (irtibatli/iltisakli olduğu tespit edilenler, görevlendirmeleri yapılmayacak ve görevlerine son verilecek olup, herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır). 

2020-2021 SINAV DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Dilekçe (İl için)

Dilekçe (İlçe için)


 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER