banner190

Murakıp Olarak Atanmaya Hak Kazananların Atama İşlemleri Hakkında Duyuru

Murakıp atama hakkında duyuru

Murakıp Olarak Atanmaya Hak Kazananların Atama İşlemleri Hakkında Duyuru
banner185

“Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 6 ncı maddesinin 1 inci fıkrasının (ş) bendi gereği 02.11.2019 tarihinde yazılı ve 10-17.08.2020 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır;

1.Adayların 26.08.2020 tarihinde başlayıp 31.08.2020 tarihinde Pazartesi günü saat 23.55’e kadar tercih işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr​ adresinde “Sınav İşlemleri” menüsünden yapmaları gerekmektedir. 

2.Murakıp olarak ataması yapılanlar, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 20 nci maddesi gereği atandığı yerde asgari hizmet süresini tamamlamadan il dışı nakil talebinde bulunamazlar. 

3.Adaylar ilan edilen yerlerden 15 tercihte bulunabileceklerdir. (Kadın adaylar ise kendilerine ait bölümden 10 tercih yapabilecekledir.)

4.Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

4.1. “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum”   

4.2.“Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyeceklerdir. 

5.Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyenler ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere bilgisayar kurası ile yerleştirileceklerdir. 

6.“Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile hiç tercih yapmayanlar;

6.1. Murakıp olarak atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

6.2. Bu kişilerden daha sonra Murakıp olmak isteyenlerin mevzuat gereğince yeniden sınava girmeleri gerekmektedir.

7.“Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyen adaylar ile tercihlerinden birine yerleşenlerden bulunduğu yerde mazereti (sağlık, eş durumu ve diğer mazeretler dâhil)  devam eden adaylar atandığı yere başladığı takdirde asgari hizmet süresini tamamlamadan hiçbir nedenle nakil talebinde bulunamayacaklardır. 

8.Dini Yüksek İhtisas, Aşare Takrip Tayyibe, Tashih-i Huruf  vb. uzun süreli kurslara devam edenler ile halen yurtdışında geçici süreli din görevlisi olarak görev yapanlar atandıkları takdirde 2 ay içerisinde görev yerlerine başlamaları zorunludur. Bu süre içerisinde görevine başlamayanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. maddesi gereği atama onayları iptal edilecektir.

9.Ataması yapılan personel asgari hizmet süresini tamamlamadan Yurtdışında geçici din görevlisi olarak görevlendirilmeyecektir.

10.Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, başarı sıralamasının belirlenmesinde yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınacaktır. Eşitlik halinde sırasıyla, 

  a) Yazılı sınav puanı yüksek olana,

  b) Hizmet süresi fazla olana,

  c) Doğum tarihi önce olana sıralamada öncelik verilir.

11.Başkanlığımızın ilan edilen kadrolarla ilgili görülen lüzum üzerine değişiklik yapma hakkı saklıdır. 

12.Yer tespiti işlemleri ile ilgili (0 312 295 77 95-94) numaralı telefonlardan bilgi alınabilecektir. 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER