banner190

AÖF ÖĞRENCİLERİ DİKKAT...!

Milyonlarca adayın gireceği AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) için sınav giriş belgesi ilanı beklenirken

AÖF ÖĞRENCİLERİ DİKKAT...!
banner185


Milyonlarca adayın gireceği AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) için sınav giriş yerlerinin ilanı beklenirken, AÖF(Açık Öğretim Fakültesi) sınav girişlerinde bir değişikliğe gitti.

Bundan sonra girilecek olan sınavlarda artık Sürücü Belgesi (Ehliyet) geçerli olmayacak.

Bunun dışında ;

Öğrenci Kimlik Kartı, Mesleki Kimlik Kartları, Askeri Kimlik Belgesi, Baro Kartı sınava giriş için yeterli olmayacak. Sınava gelirken sadece kimlik, pasaport geçerli olacak.

Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge geçerli sayılacaktır.

Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler


Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.
Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Geçersiz Belgeler

Öğrenci Kimlik Kartı,

 Sürücü Belgesi (Ehliyet)

Mesleki Kimlik Kartları

Askeri Kimlik Belgesi

Baro Kartı
 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER