banner190

Ücretli öğretmenlere kadro geliyor!

İşte detaylar...

Ücretli öğretmenlere kadro geliyor!
banner185

Ücretli öğretmenlere kadro geliyor! Atama sayısı artıyor! Ücretli öğretmenlik yapanlara kadro verileceğine ilişkin açıklama geldi. Belli bir süre ücretli olarak çalışan öğretmen kadro alacak. İşte detaylar.

Bugün Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ORHAN ERDEM ile görüşmeler gerçekleştiren Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz konuşma sonrasında facebook adresi üzerinden açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamaları sayısının artacağını söyleyen Gündüz bu konuda bakanlığın çalışmaları sürdürdüğünü dile getirdi.

 İŞTE FACEBOOK ADRESİNDEN PAYLAŞILAN O AÇIKLAMALAR

 Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem Beylerle makamında Yeni Dünya'yı Yeni Eğitim sistemini ve en önemlisi Öğretmenleri kadroları Branşları konuştuk.

Yirmibin'den daha fazla atama yapacağız her branşta alım artacak dediler. Verimli ve samimi bir görüşme oldu bir çok konuda bilgi edindik.

Sabaha kadar uyutmadınız ki Sesiniz olmamak mümkün değil. Benim başka konu ile ilgili Eğitim sistemi ile ilgili görüşmem olacaktı.

Ama konu değişti gündem siz oldunuz. Bunları yazdıklarınız taleplerinizi hepsini emin olun madde madde ilettim. Bir saatlik özel bir bir görüşme oldu hepsini sordum. En çok soruların cevabını kısaca yazayım.  1. Atamalar Hazine Maliye ne kadar izin verirse o kadar artacak 20.000'den daha fazla olacak rakam sürpriz bekleyin dediler.  

MÜLAKAT SORUNU ORTADAN KALKIYOR

2.Mülakat artık sorun olmayacak Güvenlik soruşturmasında olumsuz durum yoksa PKK Fetö bağlantısı yoksa sınav puanından daha az puan verilmeyecek dediler.  

3.Ücrteli öğretmenler için çalışma var daha net değil en az 3 yıl veya 5 yıl görev yapanlar Yapılacak atamalar haricinde kadroya alınacak. 4.Mesleki teknik branşlar ve Bilişim Kodlama benzeri kadroları artacak. 

Kaynak: www.ogretmenlerhaber.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
betül ışık
betül ışık - 3 yıl Önce

aldığım maaş ile bir aile ayakta kalmaya çalışıyor diğer aya borçlarla dönüyorum.Aslında yaptığımız iş kadrolularla aynı canla başla çalışıyorum ben kadroyu hakediyorum

betül ışık
betül ışık - 3 yıl Önce

Allah razı olsun ücretlilere kadro verecek olanlardan

fatma
fatma - 3 yıl Önce

kadroyu tüm ücretliler hakediyor

ismet ışık
ismet ışık - 3 yıl Önce

Allah razı olsun hepinizden 12 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum kadro istiyoruz

ali
ali - 3 yıl Önce

Ücretli maaşı ile formasyon almaya kalksam nasıl ödeyeceğim,odemeyi geçtim köyden nasıl gidip geleceğim, isimi layıkıyla yapmasam ikinci sene nasıl gorev alacağım 11 senemi verdim nitelik taşımak için yeterli değil mi :((

SIRADAKİ HABER