banner190

DİB Erbaş 15 Temmuz Şehitleri İçin Dua Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank ve 15 Temmuz şehitleri için düzenlenen programda tüm şehitler için dua etti

DİB Erbaş 15 Temmuz Şehitleri İçin Dua Etti
banner185

Başkan Erbaş,FETÖ 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank ve 15 Temmuz şehitleri için düzenlenen anma programına katıldı.

Şehzadebaşı Camii bahçesinde ikindi namazının ardından gerçekleşen programda, Varank ve tüm şehitlerin ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu, sonrasında Erbaş Varank ve tüm şehitler için dua etti.

Başkan Erbaş, duasında şu ifadelere yer verdi:

Ya Rabbel alemin Bedir'den Çanakkale'ye 15 Temmuz'dan günümüze senin için canını feda eden tüm şehitlerimizin ruhlarını mele-i a‘lâda ferahnak eyle Allah’ım. Ya Rabbi vatanımızın birliğini, beraberliğini muhafaza etmek için gayret eden tüm askerimize, polisimize, güvenlik güçlerimize yardım eyle. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız o hain darbe girişiminden ve benzerlerinden milletimizi, vatanımızı ilelebet muhafaza eyle Allah'ım. Hainlere, düşmanlara fırsat verme Allah'ım. Vatanımızı, milletimizi bölmek isteyenlere fırsat verme Allah'ım. Bizleri onlara karşı uyanık eyle Allah'ım. Hastalarımıza şifalar, dertlilerimize devalar nasip eyle Allah'ım. Gazilerimize şifalar nasip eyle Allah'ım. Gazilerimizden ahirete irtihal etmiş olanlara rahmet eyle Allah'ım.

Programa, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın ardından İlhan Varank'ın mezarı ziyaret edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER