banner190

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Kadına Şiddetle Mücadele Çağrısı

İzmit’te eşi tarafından öldürülen din görevlisi Özlem Gön Güneş'e ilişkin açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam’la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Kadına Şiddetle Mücadele Çağrısı
banner185

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmit’te eşi tarafından öldürülen din görevlisi vaize Özlem Gön Güneş’e ilişkin bir açıklama yaparak, “Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam’la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Özlem Gön Güneş’e Allah'tan rahmet dileyerek, “Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” ifadesini kullandı.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İzmit’te cani bir şekilde hayatına son verilen din görevlimiz vaize Özlem Gön Güneş’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Kadın ve erkek arasındaki hukuki ve ahlaki ilişkinin merkezine adalet, saygı, merhamet ve muhabbet kavramlarını yerleştiren Peygamberimizin ümmeti olan bizler için kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır.

Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam’la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması için herkesi şiddete karşı bilinçli bir mücadeleye, varlığa saygı ve sağduyu temelinde bir merhamet seferberliğine davet ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER