banner190

İmamın Yaptığı Beğeni Topladı! Cami Bahçesinde Dikkat Çeken Görüntü

Isparta'da Sav Kasabası Cami İmam Hatibi Mehmet Gül, covid-19 tedbirleri kapsamında cami bahçesinin çimlerini sosyal mesafeye uygun şekilde kesti.

İmamın Yaptığı Beğeni Topladı! Cami Bahçesinde Dikkat Çeken Görüntü
banner185

Koronavirüs hayatın her alanında bazı tedbirler alınmasına neden oldu.Bununla birlikte camilerde cemaatle kılınan namazlarda da sosyal mesafeye dikkat edilerek ibadetler gerçekleşiyor. Isparta'da koronavirüs salgınına karşı dikkat çekmek isteyen Sav Kasabası Merkez Cami İmam Hatibi Mehmet Gül, dikkat çeken bir uygulamaya imza atarak,cami önündeki bahçede çimleri sosyal mesafe kuralına uygun olarak kesti. Hava şartlarına bağlı olarak vakit namazlarının cami bahçesinde kılındığı ilçede, camiye gelen vatandaşlar saf düzeni ile kesilen çimler sayesinde seccadelerini sererek ve sosyal mesafe kuralına uygun namazlarını kılabiliyor.

"Hocamızı çok seviyoruz"

Kasaba vatandaşlarından Vahdettin Ünal,"Camiyi kendi evi gibi görüyor, cemaat olarak çok memnunuz. Koronavirüsten kaynaklı ibadetlerimizi sosyal mesafeye uygun yapıyoruz. Hocamız saf düzenimizi rahat alalım diye böyle düşünmüş. Hocamıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.

Kaynak:Yeniakit 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER