banner190

Karesi Kur'an Kursları Farklarını Yine Gösterdiler

Karesi Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayıp Lgs sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Karesi Kur'an Kursları Farklarını Yine Gösterdiler
banner185

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Okul- Kur’an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında hafız olan ve aynı zamanda bu yıl yapılan LGS sınavında % 0.18 ve % 1’lik dilime girerek üstün başarı elde eden hafızlar Karesi Müftülüğünce ödüllendirildiler.

Karesi Müftülük Binasında düzenlenen törene hafızlarımız Ebubekir YILMAZ, Rabia Rümeysa YİĞİT ile velileri, Karesi İl Müftüsü Ramazan TOPCAN, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, Hafızlık Hocaları İsmail SOLAK, Nuray GÜNGÖR, Okul Müdürleri Osman AKYAR, Tarık İkbal AYYILDIZ ve Müftülük büro personeli katıldı.

Hafızlarımızdan Ebubekir  YILMAZ 18 temmuz 2005 yılında Denizli’de doğdu. Küçüklüğünden bu yana Kur 'an öğrenme ezberleme sevdası gönlünde vardı. İlkokulu bitirdikten sonra 2015 yılında Karesi Gazi imam hatip Ortaokulu ve aynı zamanda Karesi Yıldırım Camii ( Eski cam) Hafızlık Kuran kursuna proje kapsamında adım attı. Okuldaki eğitimi ve hafızlık eğitimini birlikte başarıyla yürüttü. 2019 Eylül ayında yapılan Hafızlık Tespit Sınavına girdi ve Hafızlık Belgesini aldı. Bu yıl LGS de 483 puan alarak Türkiye genelinde % 0,18 yüzdelik dilime girerek büyük bir başarı elde etti.
Rabia Rümeysa YİĞİT 2004 yılında doğdu. İlkokulu Karesi Ercan kıvrak ilkokulunda okudu. Daha sonra Balıkesir İmam hatip ortaokula kayıt oldu. Aynı zamanda Karesi Esma Hatun Kız Kuran Kursunda hafızlık eğitimi aldı. Yaklaşık 1.5 yılda hafızlığını bitirdi. 2019 Eylül ayında yapılan Hafızlık Tespit sınavına girdi ve Hafızlık Belgesini aldı. 2020 LGS sınavında da  %1 lik dilime girerek başarılarını taçlandırdı.
Ödül Töreni açış konuşmasında Karesi Müftüsü Fahri SĞLIK “  Müftülüğümüze bağlı Kur’an Kurslarında okuyan hafızlarımızdan böyle başarılar bekliyorduk. Hem hafızlık hem de örgün eğitim alanında üstün başarı sağlayan öğrencilerimizi ve velilerini tebrik ediyorum. Aslında her biri birer başarı öyküsüdür. Yetişmelerine vesile olan hafızlık hocalarını, öğretmenlerini ve kurs/ okul idarecilerini gönülden kutluyorum . Bu öğrencilerimizin diğer öğrenci arkadaşlarına örnek olmalarını diliyorum.” dedi. 
Balıkesir İl Müftüsü Ramazan TOPCAN’da  törende yaptığı konuşmada “ Hafızlık eğitimi zor bir süreçtir. Ama Kur’ân-ı Kerîm’in bereketi ve mucize olan yönü bu zor olan eğitimi kolaylaştırıyor. Ben bu konuda emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu başarılar gösterdi ki hafızlık eğitimi akademik başarıya asla engel değildir.” dedi.
Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ’de “ İlçemiz İmam-Hatip Ortaokulları hafız öğrencilerinin gösterdikleri akademik başarılar hepimizi sevindirdi. Emeği geçen her kesi tebrik ediyorum. Benim de bu çorbada naçizane bir katkım olmuş ise Rabbime şükrediyorum.” dedi.
 Tören öğrenciler, velileri, kurs hocaları ve okul idarecilerine takdim edilen hediyelerle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER