banner190

Karslı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı Görevine Başladı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, düzenlenen törenle görevine başladı

Karslı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı Görevine Başladı
banner185

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı görevine başladı.

Karslı’nın göreve başlaması münasebetiyle Başkanlıkta bir tören düzenlendi. Törene katılan Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş, Karslı’ya hayırlı olsun dileklerini iletip,görevinde başarılar diledi.

Diyanet'in birçok alanda hizmet verdiğini söyleyen Erbaş, Başkanlıkta görev yapmanın önemli olduğunu açıklamasında bulunarak, “Diyanet İşleri Başkanlığı, sadece seksen bir ilimiz dokuz yüz yirmi iki ilçemiz değil, artık yurt dışında da yüzün üzerinde ülkede teşkilatlanmış, din-i mübin-i İslam’a hizmet noktasında büyük bir gayretin içerisinde olan kurumdur” dedi.

Karslı’nın uzun yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yaptığını belirten Başkan Erbaş, “Allah hayırlı eylesin, Cenab-ı Hak utandırmasın” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ise, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı gibi önemli bir göreve uygun görmelerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Erbaş’a teşekkür ederek,  “Sorumluluğumuz oldukça ağır. Rabb'im bizlere kuvvet, kudret ve kolaylıklar ihsan eylesin” dedi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş’in dua ettiği törene, Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Prof. Dr. Huriye Martı, Dr. Burhan İşliyen ve Başkanlığın üst düzey yöneticileri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER