banner190

Kritik Bölge Düştü: Mehmetçik, PKK'nın İnine Bayrağımızı Dikti

Türkiye'nin terör örgütlerine karşı operasyonları başarıyla sürüyor. Pençe Kaplan Operasyonu'nda PKK'nın sözde "özel kuvvetler kampı" olan Mervanis temizlendi. Mehmetçik, terör inine 18 günde bayrağımızı dikti.

Kritik Bölge Düştü: Mehmetçik, PKK'nın İnine Bayrağımızı Dikti
banner185

Şırnak Uludere'nin karşısında bulunan, Kuzey Irak'ın Haftanin bölgesinde gerçekleştirilen Pençe Kaplan hava destekli kara harekatının 18'inci gününde, Mehmetçik PKK terör örgütlerinin sözde özel kuvvetler kampı olarak bilinen Mervanis Mampı'nı ele geçirdi.Karadan fırtına obüsleri,Atak helikopter filosu ve SİHA'ların havadan belirlenen koordinatları aralıksız vurmasıyla teröristler kaçtı.

Daha sonra komandolar,PKK'nın önemli banrınma yerlerinden olan kampı ele geçirip hakim tepeye bayrağımızı dikti.Bombayla tuzaklanan sığınağa kontrollü bir şekilde fünye patlatarak giren komandolar çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.Sonrasında ise PAMİT (Patlayıcı Madde İmha Timleri) ekipleri tarafından tuzaklanmış patlayıcı bombaları, imha edildi.

Terör örgütü PKK'nın branşlaşma adı altında suikast, sabotaj ve bombalı saldırılar gerçekleştirmek üzere seçili teröristlerin gizli eğitim kamplarından biri olan Mervanis Kampında, 2016'da Ankara Güvenpark'taki bombalı hain saldırı planı yapılmıştı. Harekâtın başlamasından bu yana Haftanin Vadisi'nin genelinde öldürülen terörist sayısı 55'e ulaştı. Haftanin'de 900'ün üzerinde hedef imha edildi.

Kaynak:Sabah Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER