banner190

Malatya'da Koronavirüs Denetimleri! Camilerden Anons Yapıldı

Malatya'da yeni tip koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim yapan Vali Aydın Baruş, salgına karşı camilerden anons yapıldığını duyurdu.

Malatya'da Koronavirüs Denetimleri! Camilerden Anons Yapıldı
banner185

Malatya'da yeni tip koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim yapıldı. Vali Aydın Baruş, beraberinde İl Pandemi Kurulu üyeleriyle kent merkezinde denetime çıktı.

Yapılan denetim sonrası açıklamada bulunan Baruş, İçişleri Bakanlığının talimatıyla her hafta şehrin içinde denetim gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Tedbirlere uyma noktasında büyük mesafe katettik’’ diyen Baruş, ‘sosyal mesafeye dikkat ediliyor ama halen eksiklikleri olan esnafımız var’ ifadelerine yer verdi.

Camilerden anons

Baruş,konuşmasına şöyle devam etti:

Sokaklarda ve caddelerdeki kalabalığın önüne geçmek için polis, jandarma araçları ile cami hoparlörlerinden duyurularda bulunuyoruz. Lütfen, vatandaşlarımız uyarılara dikkat etsinler. İlimizde halen yoğun bakım ve entübe hasta sayısını azaltamadık, aksine artıyor.

‘Hastalık genç, yaşlı ayırmıyor’ diyen Vali Baruş, salgının kimin üzerinde ne gibi bir etki bıraktığına dair iz olmadığını belirtti.

Vatandaşların salgına kapılmadan önce ‘keşke yapmasaydım’ dediğini belirten Baruş, geri dönmenin çaresi olmadığını dikkat etmemiz gerektiğini dile getirdi.

Vali Baruş, ‘’Lütfen uyarıları ciddiye alalım, mesele ciddidir. Kurallara uymazsak ilimizdeki bu salgını maalesef tasfiye edemeyiz’’ dedi.

Kaynak:Yeniakit 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER