banner190

Muhtar İle Sorun Yaşayan İmam Konuştu: Siyasi Bir Komplo

Kaynarca Müezzinler Mahallesi imamı Ahmet Balcı, cemaatin kendisine küsmesinin sebebinin tamamen siyasi hesap yüzünden olduğunu söyledi

Muhtar İle Sorun Yaşayan İmam Konuştu: Siyasi Bir Komplo
banner185

Kaynarca Müezzinler Mahallesi imamı Ahmet Balcı, cemaatin kendisine küsmesinin  tamamen siyasi hesap yüzünden olduğunu söyledi.

Yaklaşık olarak 4 yıl gibi bir zaman diliminde Müezzinler Mahallesi Camiinde imam olarak görev  yaptığını söyleyen  Ahmet Balcı'nın cemaat ile arasında siyasi bir takım sıkıntılar olduğunu,fakat yaşanan sıkıntıyı kendisine mal ettiklerini söyledi.

Yaşanan olayla ilgili imam Ahmet Balcı'nın açıklaması şu şekilde:

Camimiz 5 vakit namaza açık

''Hakaret gibi bir mevzu söz konusu değil.Cemaatimle herhangi bir sürtüşmemde söz konusu değil.Aşağıda kıraathane önünde namaz kılmalarıda gereksiz.Camimiz 5 vakit ibadete açık,herkese açık.Tamamen siyasi bir komployla karşı karşıya kaldım.Cemaatimle sıkıntım asla yoktur.Tamamen şov amaçlı yapılmış bişey olduğunu düşünüyorum.''açıklamalarında bulundu.

İmam Balcı,'Camiye niye geldin','pazar günü camiye niye geldin' gibi sözler söylemediğini,bu sözleri söyleyenleri ise tanımıyorum diyerek şu açıklamada bulundu,''benim cemaatim değil,böyle birşey de olmadı'dedi.Video da namaz kılanların büyük çoğunluğunu cami cemaati olmadığını ve büyük ihtimalle hatır gönül olarak geldiklerini ve görüntü vermek için geldiklerini söyledi.

Allah'a havale ediyorum

İmam Ahmet Balcı,''Benimle bu şekilde gereksiz olarak uğraşanları Allah'a havale ediyorum.Allah'ın karşısında hesaplaşacağız.Muhtarın veya birtakım önde gelen kişilerin komplosuyla karşı karşıya kaldım''açıklamasında bulundu.

Son olarak imam Ahmet Balcı,kimseyle bir sıkıntısının olmadğını ve kimseye kırgınlığının da  olmadığı söyleyerek,yaşanan durum nedeniyle Sakarya Müftülüğünün de inceleme yapacağını söyledi ve  hakkını arayacağını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rafi
Rafi - 4 ay Önce

Kardeşim işin müftülüğe yada diyanete kaldıysa vAllaha yandın
Çünkü müfettişlerde müftüde her daim cemaatin lehine tavır koyuyor. Aslında böyle şerefsizlik yapan cami ve imam düşmanlarını imamsız bıraksalar onlarda ayaklarını çekecekler. Hadlerini bildirmek diyanetin onurudur.

Nureddin Turhan
Nureddin Turhan - 4 ay Önce

Kurum cemaatin yerini değiştiremiyeceğine göre görevliye yol görünüyor. Maalesef böyle durumlarda kurum arkanızda durmuyor.Sonucu hep birlikte göreceğiz.

Muhittin Karademir
Muhittin Karademir - 4 ay Önce

Aynı olay benim başıma geldi aynı mahallede 18 yıl görev yapan biri olarak. Tüm iftiralardan seven komşularım sayesinde yüzümüzün akıyla atlattık Allah yardımcın olsun Hasan Basiş hocam bizim kafile başkanımızı 10 numara amir ve samimi o olunca rahatladım. Geri vites yapma. Hocayı artırdık dedirtme. Kendin ne zaman istersen öyle git. Uzatmadan tebdili mekanda ferahlık vardır. Benim emeklilik geldi. Komşular göndermedi. Hala komşuluk ve imamlık yapıyorum.

Osman Demirel
Osman Demirel - 4 ay Önce

Allah mutlak adalet sahibidir,Rabbim komplo kuranlara ak gün göstermesin....Bu imam arkadaşın Sendikası yok mu?Uyuyorlar mı?

Nazım Aydın
Nazım Aydın - 4 ay Önce

İmamlar üzerine müthiş bir oyun oynanıyor. Özellikle cemaatin biri (S) diyanette ve muhtarlıklarda kadrolaşıyor. İlahiyatlar da dahil. Ne kadar sorun onlar için o kadar olumlu sonuç anlıyorlar. Köylerde muhtarlık talimaatı verilir verilmez, tüm muhtarların eline yurt müdür ve ME müdürlerin yardımıyla bedava ve haksız yere ortaokul diploması tutuşturdular. Hep muhtar oldular. Seçmene para dağıttılar.

Ömer sarıyıldız
Ömer sarıyıldız - 4 ay Önce

Bu muhtarlıklar kaldırılsınbir işe yara mıyörlarköylerde imamların başına bela

SIRADAKİ HABER