banner190

Valilik Yeni Tedbirleri Duyurdu! Sadece Selalarda İsim Verilecek

Vaka sayısının artmasıyla birlikte Kırklareli Valiliği cenaze ve sünnet mevlitlerine kısıtlama getirildiğini duyurdu. Ayrıca selalarda, yaşamını yitirenlerin kimlik bilgisi dışında bilgi verilmeyecek.

Valilik Yeni Tedbirleri Duyurdu! Sadece Selalarda İsim Verilecek
banner185

Kırklareli İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.Valilik'ten yapılan duyuruda, il genelinde koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde, cenaze ve sünnet mevlitlerinin, sadece birinci derece yakın akrabaların katılımıyla sınırlı tutulacak şekilde düzenlenmesine karar verildiği belirtildi.

Bunun yanında selalarda, yaşamını yitirenlerin kimlik bilgisi dışında defin günü, defin yeri ve saati konusunda ayrıntılı bilgi verilmemesi gerektiği kaydedildi. Gerek belediye başkanlıkları gerekse müftülüklerce ölümlerle ilgili anons ve duyuru da yapılmayacak.

Yine kurul kararıyla havanın soğumaya başlamasıyla birlikte kapalı alanlarda yoğunlaşmaların artacağı öngörüldüğü için kapalı alanlarda kalabalık toplanılmasının halk sağlığı açısından risk oluşturduğu ve kapalı yerlerin sık sık havalandırılması gerektiğinden halka duyuru yapılmasına karar verildi.

3 saat aralıklarla duyuru

Belediyelerin, il özel idarelerinin, kolluk araçlarının sesli duyuru sistemleri ile camilerden 3 saat ara ile yapılacak duyuruda, 'Kıymetli vatandaşlarımız; salgınla mücadele maske, temizlik ve mesafe kurallarına uyma konusunda çok dikkatli olmalıyız. Saygıdeğer hemşerilerimiz, sonbahara girdik, kış yaklaşıyor. Özellikle tüm kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıyız. Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. İnşallah birlikte başaracağız' denilecek.

Kaynak:Yeniakit

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER