banner190

Afrin'de Yakalanan Teröristlerin Akibeti belli oldu...!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör gruplarına yönelik olarak başlattığı operasyonlarda yakalanan YPG’li teröristlerin Türkiye'ye getirilmiş olduğu öğrenildi.

Afrin'de Yakalanan Teröristlerin Akibeti belli oldu...!
banner185

Harekatın ilk safhasında yakalanan ve gözaltına alınan 10 terörist, Hatay'da gözaltında tutuluyor. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı bu militanlarla ilgili 'terör örgütü üyesi' olmak suçundan soruşturma başlattı. Şahısların güvenlik birimlerindeki sorguları devam ediyor. Aynı şekilde Kilis'in Gülbaba köyü yöreındaki operasyonlarda yakalanan bir terörist de Kilis'e gdolayıldü. Bu bireyin işlemleri de Kilis güvenlik Müdürlüğü'nde devam ediyor. Özgür SuriyeOrdusu birlikleri yakaladıkları YPG yada DAEŞ’lı teröristleri Türkiye'nin sınır birliklerine teslim ediyor. Sınır birlikleri de bu şahısları terör sualşturması yapmakla yetkili en yakın il Başsavcılığına sevk ediyor.

Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 12 ve 13 maddeleri gereğince bu maddelerde yazılı suçları işleyenler Türk vatandaşı olsun veya olmasın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına nazaran yargılanıyor. Türkiye PYD ve YPG'yi de PKK şeklinde terör örgütü olarak görüyor ve yakalanan üyeleri Terörle savaşım Kanunu uyarınca cezalandırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER