banner190

Ensar Muhacir Kardeştir

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri...

Ensar Muhacir Kardeştir
banner185

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelir ile ülkelerindeki iç savaş ve çeşitli sıkıntılar sebebiyle vatanlarını terk etmek zorunda kalan muhacir öğrenciler için gıda yardımında bulundu.

Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kısa bir süre önce hayata geçirdikleri "Ensar Muhacir Kardeştir Projesi" kapsamında Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan muhacir öğrencilerin ailelerine gıda ve giyim yardımı yaptılar.

Öğrenci ve Öğretmenlerin Desteğiyle Alınan Yardım Malzemeleri Dağıtıldı

Öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerin de desteğiyle toplanan bütçeyle alınan temel gıda maddelerinden oluşan paketler, önceden belirlenen ve acil yardıma muhtaç öğrencilerin ailelerine yine öğrenciler tarafından dağıtıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Erkan; “Öğrencilerimiz kendi aralarında bir kampanya ve kermes düzenleyerek savaştan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalan muhacir öğrenci kardeşlerine giysi ve gıda yardımı topladılar.

Toplanan bu yardımlar Havva Taş Yavuz ve Rukiye Sığındı öğretmenlerimiz nezaretinde ensar öğrencilerimiz tarafında muhacir öğrencilerimizin evlerinde ailelerine teslim edildi. Öğretmen ve öğrencilerimize bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER