banner190

Erbaş: "Destek İçin Kudüs’e gidelim”

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, “Ailece Sabah Namazı Buluşması” ...

Erbaş: "Destek İçin Kudüs’e gidelim”
banner185

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, “Ailece Sabah Namazı Buluşması” etkinliği kapsamında, çocuklar, gençler ve vatandaşlar ile buluştu. Namaz sonrasında gündemde ki konulara değinen Erbaş Kudüs ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Mescid-i Aksa’nın özgürleşmesinin yolunun Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olmasından geçtiğini dile getiren Başkan Erbaş, “İşte onun için bu birlik beraberlik bütün İslam dünyasında hakim olursa Kudüs özgürlüğüne kavuşacaktır, Mescid-i Aksa özgürlüğüne kavuşacaktır. Bunun için peygamberlerden bize bir hatıra olan Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgür olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Grup-grup, kafile-kafile Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ziyaretlere gitmemiz lazım. Çünkü Mescid-i Aksa ne kadar çok bizleri görürse o kadar mutlu olacaktır. Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te Müslümanlar ne kadar çok bizleri görürse, ne kadar çok genç görürse o kadar bağrına basacaktır, o kadar mutlu olacaktır” diye konuştu.

Dünyada insanlar Allah’ın Rızasına Uygun Yaşasınlar

Dünyanın her ırktan, her dinden, her inançtan, her anlayıştan insanların yaşayabileceği kadar geniş olduğunu belirten Erbaş, “Bakınız İslam dünyaya barışı getirmek için gönderilen bir dindir. Dünyada insanlar Allah’ın rızasına uygun yaşasınlar. Çünkü yaratılan bütün insanlar Allah’ın kullarıdır. Hiçbir ırkın bir diğerine sırf ırkından dolayı bir üstünlüğü yoktur” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında büyüklerin çocuklarla ve gençlerle camiye gelmesinin en makbul ibadetlerden biri olduğunu kaydeden Erbaş, bu manzaraların artması temennisinde bulundu. Gençliğin insan hayatının önemli bir dönemi olduğunu anlatan Başkan Erbaş, şunları söyledi: “Heyecan, enerji ve idealimizle hayata bakan ve hayatı bereketli hale getirme dönemidir gençlik dönemi. Genç döneminde, gençlik döneminde insan hayata nasıl bakarsa istikbali öyle oluşur…

Gençliğimiz, milletler için en büyük zenginliktir. Şu an ülkemizde 20 milyona yakın sadece öğrencimiz var. Bizim gençliğimizin sayısı pek çok ülkenin nüfusundan daha fazladır. İşte bu bizim için en büyük zenginliktir, milletimiz için en büyük zenginliktir. Genç, Allah katında özel bir değere sahiptir.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER