banner190

Günlüğü 10 liradan kalınacak!

İşte Detaylar...

Günlüğü 10 liradan kalınacak!
banner185

Maliye Bakanlığının Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğ ile merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankalarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esaslar düzenlendi.

6 LİRAYA KONAKLAMA

Buna göre, 2018'de kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek bedeli olarak kişi başına 14-21 lira, konaklama bedeli olarak da 6-10,50 lira alınacak.

KLİMA İÇİN ARTI 5 LİRA

Konut başına, konut veya bağımsız bölümde buzdolabı ve televizyon bulunanlar için günlük en az 3 lira ellişer kuruş, klima bulunanlar için de günlük en az 5 lira ilave bedel tahsil edilecek.

HER GECE İÇİN 10,50 LİRA

Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 10,50 lira ödeme alınacak. İdarelerce, verilen hizmetin özelliği, maliyeti, standardın üzerinde olması, odadaki yatak sayısı gibi hususlar dikkate alınarak daha yüksek konaklama bedeli belirlenebilecek.

ÇOCUK BAŞINA 189 LİRA BAKIM ÜCRETİ

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakımevlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 189 lira olacak ancak belirlenen asgari aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakımevi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmadığı durumlarda kurum ve kuruluşlar, belirlenen ücretin üzerinde bedel tespit etme yetkisine sahip bulunacak.

AA

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
BÜZGÜN NE SAÇMALIK YA NERDE BU TESISLER
BÜZGÜN NE SAÇMALIK YA NERDE BU TESISLER - 3 yıl Önce

BUNU yazan kişiler bu tesisler nerde ve adı nedir hangi kurum için Diyanet evleri 100 tl den başlıyor Diyanet personeli olmamıza rağmen ortak odalarda 50 tl ye ancak bulabiliyoruz bunu net bir adı yokmu tesismi kaldı devlette memur için

SIRADAKİ HABER