banner190

Kaçak Elektrik Kullandığı İçin Ceza Kesilince...

Kaçak elektriğe ceza yazılınca...

Kaçak Elektrik Kullandığı İçin Ceza Kesilince...
banner185


Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde kaçak elektrik kullandığı sebebiyle hakkında kesilen işletme cezasını görünce, yanına çalışanlarını ve akrabalarını Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) dağıtım binasını basmaya gitti.


Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt olmak üzere 6 ile elektrik dağıtımı sağlayan DEDAŞ elektrik şirketi, son günlerde kaçak kullanımın engellenmesi için bir çalışma yürüttü. Kaçak elektrik kullandığı belirlenen ev ve işyeri sahiplerine  cezalar yağdıran DEDAŞ, zaman zaman çeşitli saldırılara maruz kalıyor.

DEDAŞ Tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre;

"Bunun üzerine yazılan para cezasına itiraz eden işyeri sahibi, yanına çalışanları ve yakınlarını da alarak Dicle Elektrik Dağıtım Ergani İlçe Şefliğine ait hizmet binasını bastı. İçerdekilere hakaretler savuran yaklaşık 10 kişilik gurup, bilgisayarları, kapı ve pencereleri kırdı, masa ve sandalyeleri devirdi. Kendilerini durdurmaya çalışan özel güvenlik görevlilerini de tartaklayarak, birini darp eden guruptakiler, görevliler biber gazı kullanması üzerine burayı terk etmek zorunda kaldı. Dicle Elektrik tarafından yapılan suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz A. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor." şeklinde açıklama yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER