banner190

Prof. Dr. Ercüment Ovalı duyurdu! Prof. Dr. Taner Demirer: Kovid-19 tedavisinde kullanılıyor

Türkiye'nin Covid-19 hastalarının tedavilerinde kullanılacak aşı ve ilaç çalışmaları sürüyor. Tedavi için ekibiyle birlikte çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, hastaların tedavilerinde yeni bir ilaç önerisinde bulundu. Prof. Dr. Taner Demirer de Kovid-19 tedavisinde kullanıldığını ifade etti.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı duyurdu! Prof. Dr. Taner Demirer: Kovid-19 tedavisinde kullanılıyor
banner185

Covid-19 hastalarının tedavilerinde kullanılacak aşı ve ilaç çalışmaları devam ediyor.Ekibiyle birlikte çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, hastaların tedavilerinde yeni bir ilaç önerisinde bulundu.

Öncesinde yaptığı açıklamada 23 Nisan'da gelişmeleri duyuracaklarını söyleyen Ercüment Ovalı, dün gece twitterdan bir sürpriz yaptı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "23 Nisan'da açıklayacaktık ama' diyerek şunları yazdı:

-1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim.

-Bu müjdeyi aslında Tübitak' in düzenlediği konuşmamda ilacın ismini vermeden söylemiştim.

-15 martta başlayıp, 5 nisanda proje haline getirdiğimiz Dornaz Alfa projesine ait ilk sonucları 23 nisanda açıklayacağız.

Kaynak:Yeniakit

İşte Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın iyi haberi verdiği o twiti:

Dornaz alfa nedir?

Ercüment Ovalı'nın açıkladığı Dornaz Alfa tedavisine ilişkin Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Taner Demirer 'yeni bir ilaç' değil diyerek şunları söyledi:

-Bu yeni bir ilaç değil. Yıllardır kistik fibrozisin tedavisinde kullanılıyor. Eğer virüs üzerinde etkili olduğunu iddia ediyorsanız hemen yayınlayın görelim. Takiben intaniyeciler hastalar üzerinde denerler.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER