banner190

Türkiye’den Afrika’ya Su Kuyusu Desteği

Afrika’da yürütülen su kuyusu projesi kapsamında yürütülen çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

Türkiye’den Afrika’ya Su Kuyusu Desteği
banner185

Afrika’da yürütülen su kuyusu projesi kapsamında yürütülen çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

Afrika’da coğrafi şartlar, uzun süreli kuraklık, alt yapı eksikliği, sosyal ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle insanlar temiz ve sağlıklı içme suyu bulmakta  zorluk çekiyor. Bütün bu sıkıntılara bir de ekonomik sorunlar eklenince temiz içme suyu insanlar için büyük bir problem oluyor.

Vatandaşların Yüzü Güldü

Afrika ülkelerinde Çad, Etiyopya, Gine, Burkina Faso, Darfur ve Somali’de çalışmaları devam eden su kuyusu projesi kapsamında  Karaman ilinden ’de bu su kuyusu için yardım eli uzandı. Karaman’da duyarlı İmam Hatip Lisesi mezunu Hocalarımızın  desteği yapılan su kuyusu projesi Afrika/Çad’da bulunan vatandaşların yüzünü güldürdü.

1998/1999 yılları arasında Karaman İmam Hatip Lisesi’nde okuyan  Hocalar tarafından destek verilen projede su kuyusunun açıldığını öğrenince sosyal medya hesabından  yaptığı açıklamada;

ÇAD'da Su Kuyusu Faaliyete Geçti

“Elhamdülillah 98/99 İmam Hatip Lisesi Mezunları olarak ÇAD'da açtığımız su kuyusu faaliyete geçti. Tüm emeği geçen kardeşlerimizden  Allah razı olsun. Rabbim kıyamete kadar faydalanmayı bizlere nasip etsin.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER