banner190

Yazarlarımızdan Osman hazır Kudüs'te Türk bayrağı açtığı için İsrail askerleri tarafından gözaltına Alındı

Dini Gerçek Haber yazarlarından Osman Hazır Mescid-i Aksa’da Türk Bayrağı ile fotoğraf çektirme gerekçesiyle İsrail polisi...

Yazarlarımızdan Osman hazır Kudüs'te Türk bayrağı açtığı için İsrail askerleri tarafından gözaltına Alındı
banner185

Dini Gerçek Haber yazarlarından Osman Hazır Mescid-i Aksa’da Türk Bayrağı ile fotoğraf çektirme gerekçesiyle İsrail polisi tarafından gözaltına alındı. 6 saatlik gözaltı sonrası serbest bırakıldı.

6 Saat Gözaltında Kaldı

Serbest bırakıldıktan sonra Mescid-i Aksa'nın da içinde bulunduğu Eski Şehir'in El-Halil (Yafa) kapısındaki David Polis Merkezi'nin (Kışla) önünde AA muhabirine açıklama yapan Hazır, "Mescid-i Aksa'da Türk bayrağıyla fotoğraf çektirdikten sonra İsrail polisi tarafından karakola götürüldüm. Polise hiçbir mukavemet göstermediğim halde yaklaşık 6 saat karakolda tutularak sorgulandım. Daha sonra 15 gün Mescid-i Aksa'ya girme yasağı aldığım söylenerek serbest bırakıldım." dedi.

Mescid-i Aksa'ya Girmesi Durumunda Hapis ve Para Cezası

Mescid-i Aksa'ya girmesi durumunda mahkemeye sevk edilerek 5 bin Şekel (5 bin 520 lira) para ile hapis cezasına çarptırılacağının söylendiğini belirten Hazır, "Bu süre içerisinde polisin beni çağırması durumunda karakola gelmek zorunda olduğumu söylediler." ifadelerini kullandı.

Gözaltı süresince Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçililiği ve Kudüs Başkonsolosluğu da konuyu yakından takip etti.

Dini Gerçek Haber ekibi olarak sayın Osman Hazır hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 21:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Allah razi olsun ondan.

SIRADAKİ HABER