banner190

Yurdumuz'dan Kar Manzaraları

Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor...

HABERİN GALERİSİ
Kar Manzara

Kar Manzara

-KAYSERİ

Kahramanmaraş-Kayseri Karayolu'nda yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Kentin yüksek kesimlerinde etkisini arttıran kar, ulaşımın güçlükle sağlanmasına neden oldu.

Kahramanmaraş-Kayseri Karayolu'nun Bozoğlan ile Beşoluk mevkisinde yoğun kar yağışı nedeniyle ağır vasıta araçlar ve otomobiller yolda kaldı.

Karayolları ve Bölge Trafik ekipleri, karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan aksaklıkları gidermek için yoğun çaba harcıyor.

Beşoluk mevkisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bölge Trafik Şube Müdürü Arif Ağgürbüz, kış lastiği olmayan araçların karayolunda aksamalara sebep olduğunu belirtti.

Karayolları, Büyükşehir Belediyesi ve trafik ekiplerinin karayolunda olası kazaları önlemek için yoğun çaba harcadığını dile getiren Ağgürbüz, "Ağır vasıta araçların sol şeridi kullanması ve kayması sonucu karayolunda kapanmalar meydana geliyor. Vatandaşların mağdur olmaması özellikle ağır vasıta sürücülerinin sol şeridi kullanmaması gerekiyor. Ayrıca araçlarına kış lastiği taktırmayan sürücülerin kesinlikle bu şartlarda yola çıkmamaları gerekiyor." diye konuştu. 

-KÜTAHYA

Kütahya'da, yoğun kar yağışı ve buzlanma ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kütahya'yı çevre il ve ilçelere bağlayan karayollarında, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Kütahya-Tavşanlı Karayolu'nda, kayan tırlar yüzünden bir süre ulaşım sağlanamadı. Tırların çekiciler tarafından kaldırılmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.  

Domaniç-İnegöl Karayolu'nun Kocayayla mevkisinde de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. 

Karayolları ekipleri greyderlerle küreme ve tuzlama çalışmaları yaparken, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olması konusunda uyarıyor.

-ŞANLIURFA

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 12 araç, karayolları ekiplerince kurtarıldı.

İlçede gece başlayan ve halen devam eden kar yağışı dolayısıyla Viranşehir-Diyarbakır Karayolu'nun 35'inci kilometresinde zincir takmayan 12 araç mahsur kaldı.

Karayolları ekiplerinin iş makineleriyle karı temizlemesinin ardından araçlar yollarına devam edebildi. 

Karayolları Viranşehir Bakımevi Şefi Hasan Duvarcı, yaptığı yazılı açıklamada, jandarma ekipleriyle koordineli olarak sürdürülen çalışmaların ardından açılan karayolunda tuzlama çalışması yaptıklarını belirtti.

Duvarcı, sürücüleri zincir takmadan yola çıkmamaları konusunda da uyardı.

AA

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER