banner190

Din Görevlilerinin Haftasını Kim Kutlayacak!?

Din Görevlilerinin Haftasını Kim Kutlayacak!?
banner185

Malumunuz her yıl olduğu gibi bu yılda 1-7 Ekim arası Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanıyor. Az bir zaman değil koskocaman bir haftamız var. Bir gün unutulursanız ikinci gün, ikinci gün unutulursanız 3 gün hatırlanırsınız, diye sakın düşünmeyin! Senenin her günü de olsa kimse sizi hatırlamak istemiyor. Zorla mı olacak. Başka meslek sahiplerinin gününde gazete manşetlerinde, televizyon ekranlarında o günü hatırlatan haberlere yer verilir; açıklamalar, kutlamak bir birini izler.

Garip, sahipsiz din görevlileri bazen kapı kapı dolanıp ellerinde çiçekler, ilgi insanların gönlünü alır, günlerini kutlarlar. 
Ancak din görevlileri gününde yani kendi günlerinde  çiçek ve hediyelerle kapı kapı dolananlar yine onlar olur. Zorla mı kendimizi kabul ettirmeye çalışıyoruz ne?
Adeta "bugün bizim günümüz madem siz gelmediniz bari biz gelelim" der gibi oluyoruz. 
Hiç Televizyonlarda bu hafta camiler ve din görevlileri haftası diye kaç haber geçtiğine şahit oluyorsunuz mesela. Bir devlet yetkilisi çıkıp din görevlilerin haftasını kutluyorum veya onlarında şu gibi sorunları var dediğine niye hiç şahit olamazsınız? 

Aslında körler ve sağırlar birbirini ağırlar misali birbirimizin haftasını kutluyor bir birimize teşekkür ederek geçiriyoruz. Uzağa gitmeye ne gerek var beş vakit beraber olduğunuz yani "cemaatinizden kaç kişi haftanızı kutladı"  diye sorsanız bir din gönüllüsüne, çoğusu belki "hiç kimse" cevabını verecek..
Nedenlerini araştırmak ve çözümlerin neler olduğunu anlatmayı ve tartışmayı bir kenara bırakırsak,  kısaca din görevlisi kardeşlerime tavsiyem; ne olursunuz bu sefer siz yerinizde durun "taş yerinde ağırdır"kapıya bakın belki gelen giden  olur. Gelmeyeceklerine göre, üzülmeyin! Nasıl olsa farklı bir şey için gelecekler. Öyle ki sabahı bile beklemeden gece yarısı ansızın kapınızı çalacaklar. Ancak işte o zaman gidin gitmemezlik etmeyin. Unutmayın ki her gün sizin gününüz. Hayatın içinde, her işle içe olan sizsiniz. Kıymetiniz bir gün anlaşılacak..
BU vesileyle yine birbirimizi teselli babından:
Ey Din Gönüllüsü kardeşlerim, sayın Hocalarım! Camiler ve Din Görevliler Haftanızı en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve selamlarım sunuyorum..

Abdullatif ACAR 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut hoca
Davut hoca - 3 hafta Önce

Kafir cenahın en önemli projelerinden birisidir kaftanina çamur sicratan hocasının elini öpen padişahın da hocasının da halkın gözünde bitirmek bunuda hala devam ettikleri gibi en güzel şekilde yapıyorlar eksiğimiz çok ama başarmak şart kendimiz için değil Allah katında tek din olan İslam için bunu biz yapmazsak kimse yapmaz. Ne gece gündüz demeden haramı zinayı servis edip halka sevdiren medya nede bu medyanın uyusturdugu benliğini aldığı insanlar ancak ne olursa olsun Allah'a hamdolsun ki dünümüz bu günümüze denk değil katedilen yollar ufkun işareti umudumuzdur Allah var gam Yok

İsmail KARATAY
İsmail KARATAY - 3 hafta Önce

Üzülmeyelim hüzünlenmeyelim!Bize Allah yeter.Allah kuluna yetmez mi?Ağaca dayanma çürür.İnsana dayanma ölür.Allah sevsin yeter.Bütün Dünya bizi sevse de olur sevmese de.Fani olanın herşeyi fanidir.Lakin Baki olan severse sevgisi de baki kalır.Ne mutlu Onun sevgisini kazanan Lara...

Mete ÜstünKardeşler
Mete ÜstünKardeşler - 3 hafta Önce

İşin garibi birde amirlerimiz diyor ki:siz hediye alın cemaatinizi ziyaret edin, yani zorla beni unutmayın diyin yani değişen bir şey yok

Sezai Yaşar
Sezai Yaşar - 3 hafta Önce

Yüreğinize ve kaleminize sağlık Abdüllatif bey, hislerimize tercüman olmuşsunuz..

Resul yılmaz
Resul yılmaz - 3 hafta Önce

Camiler ve din görevlileri haftası

BÜNYAMİN çaylı
BÜNYAMİN çaylı - 3 hafta Önce

Çok doğru bir tesbit ağzınıza sağlık sevgili kardeşim

Tacettin Topaloğlu
Tacettin Topaloğlu - 2 hafta Önce

Evet sayın hocam doğru söylüyor sunuz
Ancak unutmayalım hem kendimize hem mazlum halka hem dinimize sahib çıkabilmek için ilk önce bizim bir birlikteliği miz düzenli muhasebemiz Ve bir gücümüz olmalıki bizim hesaplar arasında hesabımızın da olması için
Allah mükemmel bir birlik bir kardeşlik bir iman gücünü bizlere nasibetsin

SIRADAKİ HABER