banner190

Hafızlık Soru Bankası Çıktı

Din görevlilerine,hafızlığı bitirmiş öğrencilere,hafızlık sınavına ve hafızlık yarışmalarına girecek adaylara yönelik

Hafızlık Soru Bankası Çıktı
banner185

Türkiye’de bir ilk olan ‘Hafızlık Soru Bankası’ nın gayesi; hafızlık yapanlara ve hafızlığını bitirmiş kardeşlerimizin hafızlıklarını test etmelerini, eksikliklerini görüp o alanda daha fazla çalışma yapmalarını ayrıca ‘Hafızın ne kadar zamanda hafızlığını bitirdiği ile ‘Ne kadarı kafasında kaldı?’ sorusunun cevabını görsel olarak görmesini sağlamaktır. 
"Hafızlık Soru Bankası"nda hazırladığımız sorular hafızlık sınavlarında ve hafızlık yarışmalarında sorulan soru tiplerine benzerlik arz ettiği gibi onlardan bağımsız olarak da soru tiplerini barındırmaktadır. 
Soruları hazırlarken tüm cüzlerden faydalanılmış ve kolaydan zora doğru bir sistem izlenmiştir. Zaman zaman çıta bilerek yüksek tutulmuştur. 
Kitap 25 test ve her teste 20 soru olmak üzere toplamda 500 adet soru bulunmaktadır. 
Soruların cevaplarında hata yapan kardeşlerimize nerede hata yaptıklarını görmeleri için kitabın sonunda her soru için ayrı ayrı çözümlemeler yapılmıştır. Yapılan çözümlemelerde sorularla ilgili gerektiğinde ek bilgiler verilerek hafızın Kur’ân’ı Kerim’in bütünlüğüne dair teorik bilgi zenginliğini arttırmak amaçlanmıştır.
Hafız kardeşlerimizin zihnine iyice yerleşmesi ve göz aşinalığını arttırmak için bazı âyetler birden fazla sorularda ve farklı soru tipleri ile tekrar muhataba yöneltilmiş ayrıca her teste bir tane de olsa nokta atışı saadetinde mana bilgisine yer verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 10:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
9971
9971 - 3 hafta Önce

Harika bir çalışma.Allah Kur’anı ruhunuza ruhumuza da işletsin inş.Dua ile

SIRADAKİ HABER