banner190

Cami Görevlilerinin Feryadını Duyun Lütfen

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ,''Üzerimize düşen görevi layıkı vechiyle yerine getirmeye devam edeceğiz''dedi

Cami Görevlilerinin Feryadını Duyun Lütfen
banner185

Dünyayı perişan eden covıd-19 istilasının ülkemizi de tesiri altına aldığı bir gerçektir. Bu konuda devletimizin yapmış olduğu çalışmaları ve aldığı kararları takdire şayan buluyoruz. Vatandaşlarımızın da gerekli hassasiyeti gösterdiği takdirde, fazla yıpranmadan millet olarak bu işin de üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır.

Tabiki söz konusu pandemi dolayısıyla başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere,  salgının önlenmesi ve biran önce karabulut misali üzerimizden dağılıp gitmesi için Diyanet İşleri Başkanlığı ve özellikle cami görevlilerimiz canhiraş bir şekilde geceli gündüzlü çalıştılar ve aynı ciddiyetle çalışmaya devam etmektedirler.

Ancak üzücü olan tarafı ise; bazı il ve ilçelerde cami görevlilerimize adeta zabıtalık yaptırılmakta, cadde ve sokaklarda maske dağıtımını geçtik, maske takmayanlara ceza yazma gibi bir görev yüklendiği, sendikamız genel merkezine gelen yoğun bilgi ve telefonlarda anlaşılmaktadır.

Oysa cadde ve sokaklarda maske takmayan vatandaşlara bu durumdan dolayı ceza yazan ve ihbar etme durumunda olan cami görevlilerine karşı oluşacak menfiliklerin gözardı edilmemesi gerektiğine inanıyoruz.

Talebimiz odur ki, diyanet ve çalışanları olarak üzerimize düşen her görevi layıkı vechiyle bugüne kadar yerine getirdik bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. Ancak temsil ettiğimiz görevlerimize zül getirecek ve vatandaşların tepkilerine hedef olacak bahse konu görevlerin verilmesine son derece karşıyız. Din görevlilerimiz ne bir zabıta ne de bir kolluk kuvvetidir. Sözkonusu cezai müeyyideleri uygulayıcı olarak gece bekçileri veya zabıtalardan faydalanılması cihetine gidilmesinin daha uygun olacağı kanaatinde olup, Diva-Sen olarak bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Mustafa ÇOPURSUZ 

Genel Başkan

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 09:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Akyavaş
Hasan Akyavaş - 4 hafta Önce

Ayrıca başkanım bu İmam arkadaşlarımızın pandemi döneminde çalışmadan maaş aldıkları ile ilgili de bir algı var öğretmenler evlerinden dışarıya çıkmadıkları halde ek derslerine varıncaya kadar aldılar ama imamların başında beyaz Sarık Misali görmedikleri halde imamlara habire saldırıyorlar diğer meslekler sanki bizden çok çalışıyormuş imajı var kamuoyunda sendikalar bu konuda gerekli açıklamaları yapmaları gerekir

Ali güldeniz
Ali güldeniz - 4 hafta Önce

Herkes kendi görevini üstlenmeli, Bu uygulana cemaat ile din görevlisi arasında iletişimi, sevgi,saygı ve güveni olumsuz yönden zedeler.

Yusuf KARADAŞ
Yusuf KARADAŞ @Ali güldeniz - 4 hafta Önce

Teşekkürler DİVA-SEN Din görevlilerin sorunlarını dile getirdiğiniz için

Nurullah Tohumcu
Nurullah Tohumcu - 4 hafta Önce

Saygı deyer hocam siz bu lüzumsuz işleri bırakın da ilitamin peşine düşün

Mustafa Alihocagil
Mustafa Alihocagil - 4 hafta Önce

hocam boş işlerle uğraşmayı bırakın artık. sözleşmelilerin sıkıntılarını dile getirin .bırakın Allah aşkına bu boş işleri bir çok imamın evlilik hayatı riskte bunlara bakın siz .

Mustafa ayhan
Mustafa ayhan - 4 hafta Önce

Iki namaz arasi vizyalisyon ekibindeyiz corona hastalarini takio ediyoruz ve namaz vakti gelip camide gorev yapıyoruz kimden hastalik kapacagiz bilmeyiz ama cami cemaat geneli yaşlılar olduğundan dolayi biz gorevlilerimizin burada taşıyıcı riski olduğunu düşünüyorum

SIRADAKİ HABER