banner190

Diyanet'e Üvet Evlat Muamelesi

Genel Başkan Celaleddin GÜL,''Sayın Maliye Bakanı ! Binlerce Camii ve Kur’an Kursu Kadro Bekliyor, Diyanet Üvey Evlat mı?''dedi

Diyanet'e Üvet Evlat Muamelesi
banner185

Mil Diyanet Sen Genel Başkan Celaleddin GÜL'den basın açıklaması:

Binlerce Camii ve Kur’an Kursu Kadro Bekliyor, Diyanet Üvey Evlat mı?

Ülke genelinde yaklaşık 15 bin cami ve binlerce Kur’an Kursu kadrolarının boş olması giderek artan ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Başkanlığımıza bağlı il, ilçe ve kırsalda bulunan camilerimizde, din görevlilerimizin olmayışı halkımızın ve devletimizin güvenlik problemini de etkileyen önemli bir unsur haline dönüşmüştür. 

Halkımızın dişinden tırnağından artırarak yaptırdığı camilerimiz din görevlilerini bekliyor. Din hizmeti din görevlisi olmayan camilerimizde ehil olmayan kişilerce verilmektedir. Din hizmetinin ehil ellerde sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için boş kadroların ivedilikle doldurulması elzem bir durumdur.

Pandemi öncesi söz verilen 9500’lük kadro müjdesi maalesef gerçekleşmemiş ve normalleşme süreci sonrasına ertelenmişti. Pandemi sürecinin akabinde başlayan yeni normalleşme süreciyle beraber, hemen hemen tüm kurumlara binlerce kadro verilirken, Diyanet göz ardı edilerek ihmal edilmiştir. 

Atanmayı bekleyen binlerce aday din görevlilerimiz ve Kur’an Kursu öğreticilerimiz, haklı olarak ciddi tepkiler ortaya koymakta, hemen hemen her gün yaptıkları sosyal medya vb. etkinlikleriyle yetkililerin dikkatlerini çekmeye çalışmaktadırlar.

On binlerce aday kardeşimiz, iktidardan ve Maliye Bakanlığı’ndan gelecek müjdeli bir haberi beklemektedir. Pandemi öncesi söz verilen alım için KPSS ve DHPT sınavlarına giren ve iyi puanlar alan adaylar, gecikme nedeniyle puanlarının yanmasından endişe etmektedirler. 

Yetkililere, özellikle de Maliye Bakanı’na sesleniyoruz.

Diğer kurumlara verdiğiniz kadro onayını lütfen Diyanet İşleri Başkanlığı için de veriniz. Atanmayı bekleyen binlerce din görevlisi adayı sabırsızlıkla sizlerden ONAY müjdesini beklemekte. Diyanet’e üvey evlat muamelesi yapılmasın. Yaklaşık 70 bin personeliyle Vefa sosyal destek gruplarında 7/24 milletimizin hizmetine koşan ve toplumun her kesiminin büyük teveccühüne mazhar olan Diyanet İşleri Başkanlığımız ihmal edilecek bir kurum değildir. 

Celaleddin GÜL

Genel Başkan

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atama bekleyen
Atama bekleyen - 3 ay Önce

Biz 2018 dhbt ve kpss puanımızın yanmasını istemiyoruz diyanet işleri başkanımızdan ricamdır lütfen en kıssa zamanda alım yapılsın. Yoksa biz mağdur olacaz bizlerin hakkını yemeyin

Şaban Yıldırım
Şaban Yıldırım - 3 ay Önce

Hiç bir kurum övey evlat muamelesi görmez hele DİYANET hiç görmez bu yazıyı kalame alan göremiyormu dünyada çöken ekonemileri tamam benim mahallemde de imam yok digeri dede yok okumuş arkadaşlar ezan okuyor cuma hariç cemaat YAPIYORLAR hayrına sizde bunlara niteliksiz diyorsunuz kadro alacaksanız ilahiyet mezunlarına kadar verin süreleri ezberleyen kps geçen kişileri işi yok diye milletin başına bela etmeyin esas niteliksiz o günahsız gençler bilgisiz imam yapıyorsunuz.

emrah
emrah - 3 ay Önce

Vefa destek guruplarından bahsedilmiş ama o insanların yıllardr sözleşmeli olduğundan bahsedilmemiş.önce bi mevcut 3+1 yasasına bile tabi olmayan sözleşmelileri kadroya geçirin ki sözleşmeli yeni personel alınsın.Daha 2019 da atanan kişi kadrosunun ne zaman geleceğini bilip ona göre planlarını yaparken eski sözleşmeliler hala plansız programsız

Misafir
Misafir - 3 ay Önce

Bırakın kadro vermeyi, müezzinlik kadroları fuzulidit. Camilerde cemaat kalmadı. Kasabalara bile müezzinlik kadrosu verildi. Allahtan korkun. Bugün binlerce camide imam müezzin 6,7 kişiyle namaz kılıyor.

SIRADAKİ HABER